Osobnosti školy

Vladimír Brunton

Vladimír Brunton je umělecký fotograf.

Fotografuje téměř výhradně "postaru" a materiál následně vlastoručně zpracovává chemickým procesem, jaký se používá v klasické černobílé fotografii. Na zpracování pozitivu používá proces vlastoručně vyrobené fotocitlivé želatiny nanesené na plátno, obraz je exponován osvitem z černobílého negativu, vyvolán ve vývojce ustálen a tři hodiny vypírán v tekoucí vodě. Fotografický obraz je na závěr tónován pro dosaření archivní stálosti a za mokra vypnut na rám.

Spolu se svými japonskými kolegy se Vladimír Brunton v poslední době věnuje vývoji, výrobě a užití japonského ručního papíru v umění. Ve vlastní papírně Samurai Paper Mill v Kostelci na Hané vyrábí starou japonskou technikou z lýka keřů morušovníku ruční papíry Washi. Tyto papíry mimořádných tiskových vlastností jsou určeny exkluzivně pro fotografy, umělce, knihaře a grafická studia. Svou vlastní tiskařskou techniku, kterou na tento papír Vladimír Brunton používá, nazval "olejografie". Dovoluje mu přenést fotografický obraz na japonský papír pomocí olejové barvy.

www.brunton-foto.com

Jakub Ludvík

jakub ludvik

Jakub Ludvík,
"nejznámější fotograf známých tváří", je módní fotograf.

Jakub Ludvík je především svérázná postava se svéráznými názory na společnost, politiku a zejména na svět tzv. českého showbyznysu, ve kterém se často pohybuje. Je pracovitý, ale zároveň rozporuplná osobnost s velkou životní zkušeností.

Jakub Ludvík poskytuje naší škole metodické vedení ve svém oboru a podílí se na výuce budoucích kolegů formou seminářů.

Nejlepší ze studentů se stanou členy jeho týmu v rámci odborné praxe.